Dlaczego Warto Posiadać Własną Stronę Www?

Strona internetowa. Dla jednych konieczność, dla innych marzenie, a dla pozostałej grupy strata pieniędzy. Niezależnie od tego, w jakim miejscu się znajdujesz, powinieneś przeczytać ten artykuł. Chociaż pewnie czytałeś o tym już miliony razy, to własna strona internetowa jest potrzebna. Jednak mogą się o tym przekonać wyłącznie Ci, którzy zlecili ją profesjonalistą. Wtedy mają dobrze wypozycjonowaną witrynę, która przyciąga mnóstwo potencjalnych klientów. Dowiedz się jeszcze dlaczego strona www jest taka ważna. Czy naprawdę warto ją mieć?

Dlaczego strona www jest istotna?

Gdy Cię nie ma w Internecie, to nie istniejesz. Poza stroną internetową, aby w nim zaistnieć powinieneś mieć jeszcze dokładnie opracowaną strategię marketingową. Powinna być ona dopasowana do różnych kanałów kontaktu z potencjalnymi klientami. Teraz już powoli wszystko wraca do normalności. Jednak pandemia koronawirusa spowodowała, że wiele sklepów, które wcześniej prężnie działały stacjonarnie, musiała albo się przebranżowić albo zacząć być widoczna w sieci internetowej. A bez dobrej strony www jest to po prostu niemożliwe w dzisiejszych czasach. Może jesteś właśnie w trudnej sytuacji. Wahasz się. Niby nie masz pieniędzy na stronę internetową, ale może coś by wreszcie ruszyło, miałbyś więcej zleceń. Dlatego, jeżeli jeszcze nie wiesz, co zrobić ze swoim biznesem, to zacznij od przeczytania tego artykułu do końca. 

Bez względu na to, czy właśnie założyłeś firmę, czy może masz już od lat ugruntowaną pozycję na rynku, to istnieje bardzo wiele powodów, dla których niezbędna jest Ci profesjonalna witryna internetowa. 

Wielu właścicieli firm jest zdania, że nie potrzebna im żadna strona internetowa, bo i tak dobrze sobie radzą. Nie chce im się wydawać pieniędzy na coś, co i tak nie zda u nich egzaminu. Obawiają się również, że ktoś postawi im stronę i zostaną z nią sami. Mają media społecznościowe przez które komunikują się z klientami i na tym koniec. Jednak, czy słusznie? To wszystko mity i niepotrzebne obawy. Poniżej znajdziesz listę powodów, dla których po prostu musisz mieć nową lub pierwszą stronę internetową. 

Strona internetowa pozwoli Ci kreować wizerunek Twojego biznesu w Internecie

Strona internetowa jest wprost stworzona do tego, żeby kreować wizerunek marki. To jak cyfrowa wizytówka, którą użytkownicy sieci mogą zawsze zobaczyć. Gdy umieścisz na swojej witrynie odpowiednio zoptymalizowane treści, to Twoi klienci będą mogli zapoznać się z tymi wartościami, które chcesz im przekazać. Nie zapomnij, aby poza tekstem umieścić na niej grafiki oraz odpowiednie komunikaty.

Mamy takie czasy, że wszystko musi być na teraz. Jeżeli potencjalny klient pisze do Ciebie wiadomość, to odpowiedź chce otrzymać natychmiast. Jest to szczególnie ważne w przypadku firm B2B. W praktyce znaczy to, że posiadanie własnej strony internetowej stało się koniecznością. Musisz na niej umieścić odpowiedzi na pytania kim jesteś, co oferujesz oraz pozostawić dane do szybkiego kontaktu. Najlepiej, aby były one już w początkowej części witryny. Klienci nie chcą tracić czasu na scrollowanie oraz na przewijanie do samego dołu strony. 10 sekund. Tylko tyle masz, żeby zaciekawić i zatrzymać przy sobie użytkownika witryny. Jeżeli Ci się to nie uda, to możesz mieć pewność, że już nigdy do Ciebie nie wróci. 

Strona internetowa prezentuje ofertę

Pewnie nie raz w życiu zdarzyło Ci się spędzać długie godziny na przeglądaniu ofert sklepów internetowych. Twoi klienci również pragną zobaczyć, co dokładnie masz im do zaoferowania. Obecnie wszyscy szukamy w sieci informacji i na ich podstawie podejmujemy świadome decyzje zakupowe. Strona internetowa jest tworzona specjalnie po to, żeby skutecznie pokazać informacje o Twojej firmie, aktualną ofertę produktów i usług, informować o promocjach, nowościach, czy nadchodzących wydarzeniach. 

Wartość dodaną mogą stanowić na przykład poradniki i e-booki, czy ciekawe, merytoryczne artykuły. Gdy masz stronę www, to klient może się z Tobą natychmiast skontaktować w wygodnej dla niego formie. Jeżeli ktoś zdecyduje się skontaktować z Tobą, to jest już o krok od zakupu. To świetnie. Strona internetowa zrobiła dla Ciebie wszystko, co mogła. Teraz kolej na Twój ruch!

Strona internetowa gwarantuje globalny zasięg

Ze stron internetowych każdy może korzystać z dowolnego miejsca na świecie. Oczywiście musi mieć dostęp do sieci internetowej. Ty również dzięki stronie, będziesz mógł dotrzeć do o wiele większej ilości osób. W dodatku, wcale nie musisz się ograniczać wyłącznie do naszego kraju. Gdy jesteś już dobrze znany w Polsce, to możesz ruszyć na podbój światowych rynków. Strona internetowa daje Ci tak wiele możliwości kontaktowania się z innymi ludźmi, że możesz robić interesy w dowolnym miejscu i czasie. Internet daje Ci praktycznie całodobową dostępność. 

Dobrze wiesz już, jakie korzyści niesie ze sobą posiadanie własnej strony internetowej. Teraz przyszedł czas na wybranie jej wykonawcy. Chętnie pomożemy Ci w stworzeniu profesjonalnej witryny. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *